Obostrzenia w branży turystycznej – do kiedy będą trwały?

Obostrzenia w branży turystycznej – do kiedy będą trwały?

  • Post author:
  • Post category:Poradnik

Tegoroczne ferie dla nikogo nie są miłym doświadczeniem. Ze względu na panującą pandemię od 28 grudnia 2020 roku branża turystyczna została całkowicie zamknięta. Nawet noclegi związane z podróżami służbowymi zostały na chwilę obecną wstrzymane. Wiele osób przez to nie mogło spędzić tego czasu z bliskimi, tak jak sobie tego życzyli. Niestety i my jesteśmy zaniepokojeni tym faktem, jednak najważniejsze dla nas jest dobro innych.

W ostatnich dniach obostrzenia te zostały przedłużone do końca stycznia. Na konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski nie był w stanie stwierdzić, jak sytuacja związana z obostrzeniami potoczy się dalej. Jednak Minister Finansów Tadeusz Kościński daje cień nadziei, że w pierwszej połowie lutego obostrzenia zostaną poluzowane dla niektórych branż, w tym również branży turystycznej. Jak dodaje, poluzowanie obostrzeń byłoby powiązane z działania podawanej szczepionki na Covid19. Jeśli sytuacja rozwinie się pozytywnie, wiele osób ruszy na wymarzony wypoczynek.

Co planujemy w lutym dla naszych gości?

Zima w końcu do nas zawitała. Z naszego pensjonatu rozpościera się piękny widok na przełęcz Tylicką oraz stok narciarski Master Ski. Dla osób lubiących podziwiać zimowe krajobrazy będzie to możliwość ucieczki od codzienności, a zarazem możliwość wypoczynku na łonie natury. Jeśli obostrzenia zostaną poluzowane, każdy z gości będzie mógł spędzać swój wolny czas na stoku czy też zwiedzając okolicę. Wieczorem natomiast na gości czekać będą opowieści bacy przy grillu i udana zabawa do rana.

Początek lutego wiąże się również ze zbliżającymi się Walentynkami. W naszej Willi u Marty spędzisz niezapomniany weekend ze swoją drugą połówką. Bogate menu naszej oferty gastronomicznej pozwoli Ci spędzić romantyczną kolację przy świecach, gdzie po niej będziesz mógł wybrać się na spacer po pobliskiej okolicy.

Miejmy więc nadzieję, że zgodnie w doniesieniem ministrów oraz prasy obostrzenia te zostaną poluzowane na początku lutego, aby każdy miał jeszcze w tym roku możliwość spędzić niezapomniane chwile w zaśnieżonym Tyliczu!lutym