Nieopodal Tylicza znajduje się mała wioska Wola Krogulecka. A tam, na wysokości 530 m.n.p.m. umieszczona została nie byle jaka platforma widokowa – Ślimak. Zwie się tak dlatego, że przypomina ślimaka. Niezbyt wysoka, wijąca się platforma widokowa, która umieszczona jest wysoko i z nieograniczonym polem widzenia. Zapewnia wspaniałe, dalekie widoki na Beskid Sądecki i nie tylko. Z powodzeniem wejść na nią mogą osoby starsze i jeżdżące na wózku – także małe dzieci. Czas zwiedzania jest nieograniczony i można tam podjechać o każdej porze roku. Co jeszcze ciekawego ma do zaoferowania Platforma widokowa Ślimak we wsi Wola Krogulecka?

Wola Krogulecka – Platforma widokowa Ślimak

Wola Krogulecka leży w Beskidzie Sądeckim, w okolicach Starego Sącza. To tylko rzut beretem od Tylicza, dlatego odpoczywając w Willi u Marty, będziesz miał blisko. Jeśli do platformy jedziesz od Nowego Sącza, możesz dojechać drogą 87 na Piwniczną Zdrój. W centrum Barcic skręć w lewo za znakami, które informują o tarasie widokowym i jedź cały czas pod górę. Do samej platformy można też podjechać samochodem, gdyż prowadzi do niej droga asfaltowa. Nieco stroma, ale za obok platformy Ślimak znajduje się dość obszerny parking. Parking jest bezpłatny zarówno w dni robocze jak i weekendy i święta.

Wejście na taras jest bezpłatne i możliwe przez 24 godziny na dobę. Jedynie, o co proszą mieszkańcy Woli Kroguleckiej, to zachowanie porządku.

Platforma widokowa Ślimak – co widać z tarasu?

Platforma Ślimak we wsi Wola Krogulecka znajduje się na wysokości 530 m.n.p.m. To jakieś 200 m powyżej dna doliny Popradu. Przestrzeń jest niczym nieograniczona – podziwianie widoków Beskidu Sądeckiego jest możliwe w 360 stopniach. A co można zobaczyć?

Platforma Ślimak daje praktycznie pełen pogląd na Beskid Sądecki. Widać stąd jego liczne pasma, w tym pasmo Radziejowej,  Widać stąd też dobrze Beskid Wyspowy, w tym Jasień, Mogielnica, Dolina Popradu i Pogórze Rożnowskie. Można dostrzec ruiny zamku w Rytrze, Kotlinę Sądecką ze Starym Sączem i Gorców. Jeśli chcesz zobaczyć Beskid Sądecki, niemal jak na dłoni – Wola Krogulecka to adres dla Ciebie.

Widok jest niezapomniany, a poszczególne pasma Beskidu Sądeckiego przepięknie się komponują. Każdy, kto tu był, przyznaje że widok nie nudzi się a wręcz hipnotyzuje. Uspokaja, pozwala się wyciszyć i otworzyć na inspiracje. Nie trzeba dodawać, jak wspaniała to miejscówka do zrobienia unikalnych i pięknych fotografii. Nic dziwnego, że tak wiele osób odwiedza to niepozorne i oryginalne miejsce.

Urok trasy widokowej Ślimak to atrakcja sama w sobie

Platforma widokowa Ślimak to nie tylko pretekst do odwiedzenia wsi Wola Krogulecka. To miejsce, które przyciąga. Górskie widoki, zwłaszcza o zachodzie słońca, mają wymiar romantyczny. Spędzanie tu czasu nie musi ograniczać się tylko do stania na platformie. Jest tu mnóstwo dróżek na powolne, romantyczne spacery, a także ławeczki, na których można spocząć.

Jest tu także kilka atrakcji do bardziej aktywnego spędzania czasu. Wyznaczone i zadaszone miejsce na zorganizowanie ogniska, piaskownica dla dzieci i huśtawka – taka dwuosobowa, „odbijana”, którą wielu kojarzy z przedszkolem. W razie potrzeby jest też na miejscu toaleta. Wszystkie fotografie zostały pobrane i należą do strony > https://visitmalopolska.pl/
Pełna galeria dostępna na > https://visitmalopolska.pl/pl_PL/obiekt/-/poi/platforma-widokowa-wola-krogulecka