Zorganizowane wycieczki górskie w Tyliczu!

Co roku szlaki turystyczne w całej Polsce są oblegane przez tysiące turystów. Bez względu na to, czy planujesz wybrać się w góry na Mazury, czy też nad morze, musisz liczyć się z tym, aby cały Twój pobyt w danym miejscu był zorganizowany dużo wcześniej. Powodem może być trudność w znalezieniu odpowiedniego noclegu, a także brak możliwości skorzystania z wybranych atrakcji w danym miejscu. Wiele ciekawych propozycji na spędzenie wolnego czasu często łączy się z limitem osobowym. W związku z tym przy braku rezerwacji nie będziesz miał możliwości skorzystania z danej atrakcji. Czy nie lepiej zatem postawić na zorganizowane wycieczki górskie, czy też do parków narodowych?

Jeżeli zależy Ci więc na odpowiednim wypoczynku, który w stu procentach Cię usatysfakcjonuje, powinieneś go dobrze zaplanować. Jednym z miejsc, które warto zwiedzić niezależnie od pory roku, jest miejscowość Tylicz. Przez to, że należy ona do jednych z najczęściej odwiedzanych miejscowości uzdrowiskowych, będziesz mógł tutaj cieszyć się pięknymi widokami, ciszą i spokojem podczas wypoczynku w górach z rodziną.

zorganizowane wycieczki górskie w Tyliczu
Tylicz to absolutny hit jeśli chodzi o górskie wycieczki

Górskie trasy piesze i rowerowe, jakie czekają na ciebie w Tyliczu.

Warto zauważyć, że Tylicz jest miejscowością usytuowaną nieopodal słynnej Krynicy — Zdrój. W związku z tym wiele szlaków pieszo — rowerowych usytuowanych w tym miejscu, jest ze sobą ściśle powiązane. Planując jednak wycieczki górskie z dziećmi, warto postawić na szlaki i górskie trasy rowerowe o nieskomplikowanym poziomie trudności. Taki wybór pozwoli Ci zorganizować piesze wycieczki po górach bez narażania siebie i bliskich na niechciane niepowodzenia. Poniżej przedstawimy trasy, które nadają się na wycieczki trekkingowe, piesze, czy też rowerowe. Wybrane trasy posiadają niewielki poziom trudności.

Jakie wyróżniamy szlaki w Tyliczu i okolicach?

Piesze trasy górskie nieopodal Tylicza.

Szlak żółty jest jedną z propozycji na spędzenie wolnego czasu na łonie natury. Prowadzi on dookoła Krynicy – Zdrój zahaczając o górę Jaworzynka nieopodal Miejscowości Tylicz. Z tych wzniesień będziesz mógł obserwować piękne widoki na rozpościerającą się okolicę Krynicy – Zdrój, jak również Tylicza. Jest to jeden z najpopularniejszych szlaków górskich.

Szlak czarny jest jedną z ciekawych ofert atrakcji turystycznych Tylicza. Szlaki czarne cechują się tym, że to właśnie one prowadzą do pięknych miejsc widokowych. Jednym z takich szlaków, które ciągną się wzdłuż Tylicza, jest szlak Kopiec Pułaskiego – Huzary – Tylicz. Wybierając właśnie ten szlak, możesz liczyć na to, że trafisz do najpiękniejszych widokowych miejsc w całej okolicy. Będzie to zatem udana piesza wycieczka trekkingowa, z jakiej możesz czerpać mnóstwo przyjemności.

Szlak czerwony jest również jednym z często wybieranych szlaków. W tym przypadku zahacza on o Krynicę – Holicę – Jaworzynę – Runek – Halę Łabowską. Ten szlak jest szlakiem rozpościerającym się na cały Beskid Sądecki i Beskid Niskim. To właśnie z niego wyodrębnione zostały inne szlaki.

Oprócz tych szlaków w okolicach Tylicza znajdziesz jeszcze wiele przyjemnych tras na piesze wycieczki w góry z dziećmi.

Trasy rowerowe, jakie czekają na Ciebie w Tyliczu i okolicach.

W okolicy Tylicza znajduje się aż 5 różnych tras rowerowych ciągnących się po okolicznych wzgórzach. Trasy te prowadzą drogą asfaltową i cieszą się dużym zainteresowaniem zwiedzających.

Pierwszą z najchętniej wybieranych tras jest trasa rozpoczynająca się na Deptaku w Krynicy — Zdrój, która wiedzie przez Tylicz, Powroźnik i kończy się na Deptaku w Krynicy. Ma długość 21 km, a czas przejechania tej trasy oscyluje w granicach 5 godzin.

Drugą trasą, która również przecina miejscowość Tylicz, jest trasa rozpoczynająca się na Deptaku w Krynicy – Zdrój, która następnie prowadzi przez Jakubik, Mochnaczkę, Tylicz i Powroźnik. Długość tej trasy to 26 km, a czas przejazdu trwa około 2 godzin.

Trzecią trasą jest trasa, która prowadzi obok słynnych Mofet Tylicza. Rozpoczyna się ona standardowo na Deptaku w Krynicy – Zdrój i prowadzi przez takie miejscowości, jak Powroźnik, Muszyna, Tylicz, Jastrzębik i kończy się na Deptaku w Krynicy. Długość tej trasy wynosi 28 km i zajmuje około 2 godzin.

Oprócz tego są jeszcze inne trasy, które przecinają Dolinę Popradu, Wierchomlę czy Piwniczną Zdrój, które również należą do atrakcji Beskidu Sądeckiego.

Zorganizowane wycieczki górskie w Tyliczu.

Jeśli zastanawiasz się nad tym, aby swój wolny czas spędzić w Tyliczu warto, abyś się do tego odpowiednio przygotował. Wybierając nocleg postaw na taki, z którego we wszystkie najważniejsze miejsca trafisz bez problemu. Drugą rzeczą może być wcześniejsze skorzystanie z różnych ofert, jakie pojawiają się w Internecie na zorganizowane wycieczki górskie. Jeśli jednak wolisz sam wraz z rodziną podziwiać widoki ze szlaków turystycznych, nie zapomnij wcześniej zapoznać się z okolicznymi szlakami, jakie oferują tamtejsze tereny. Odpowiednie przygotowanie i mapa są niezmiernie ważnym elementem każdej wyprawy.

Oczywiście decydując się na wybór noclegu i pakietu w wybranych noclegowniach możesz liczyć na wiele atrakcji przygotowanych przez właścicieli.

W zależności od pory roku możesz liczyć na różne ciekawe wydarzenia, wśród których znajdziesz:

  • animacje dla dzieci,
  • biesiady przy grillu do rana,
  • kulig po zaśnieżonych szlakach.

Na te i na wiele innych udogodnień możesz liczyć w naszym pensjonacie w Tyliczu. Willa u Marty stworzona jest z myślą o potrzebach gości. To właśnie u nas znajdziesz nowoczesne wyposażenie pokoi, saunę, nowoczesny basen pod chmurką i wiele innych udogodnień, które przygotowaliśmy dla odwiedzających tę miejscowość osób. Oprócz tego liczne atrakcje samej miejscowości takie jak Moferty, trasy pieszo rowerowe, miejsca widokowe i lubiany zimą stok narciarski Master – Ski dodatkowo spotęgują u Ciebie chęć odwiedzenia miejscowości Tylicz. Zaplanuj swój wyjazd w góry z naszą Willą i ciesz się niezapomnianymi widokami i atrakcjami, które czekać na Ciebie będą w tym miejscu.