You are currently viewing Gdzie wyjechać w góry jesienią w długi weekend listopadowy?

Gdzie wyjechać w góry jesienią w długi weekend listopadowy?

  • Post author:
  • Post category:Poradnik

Czy zastanawiałeś się, gdzie spędzić weekend listopadowy, który wypada pomiędzy 11, a 14 listopada? Okazuje się, że w tym roku Święto Niepodległości wypada akurat w czwartek i wiele osób będzie chciało ten czas wykorzystać dla siebie i swoich bliskich. Piątek w wielu miejscach będzie dniem wolnym od pracy i nauki, dlatego też warto już wcześniej zastanowić się, gdzie wyjechać w góry jesienią, kiedy jeszcze nie ma śniegu, aby móc podziwiać piękne widoki i cieszyć się powietrzem oraz spokojem, jaki panuje w górach. Ciekawym pomysłem będzie wybór dowolnego miejsca w Beskidzie Sądeckim ze względu na to, że w Zakopanem o tej porze roku może być bardzo zimno i pogoda niekoniecznie będzie zadowalająca. Beskid Sądecki przez to, że jest położony o wiele niżej niż nasze Tatry, pozwoli wszystkim cieszyć się z pięknymi widokami, ciepłem oraz spokojem podczas wędrowania po górach wraz z rodziną. Sprawdź, gdzie warto wynająć apartamenty i noclegi na długi weekend, aby były to oferty z wyżywieniem. Zastanów się, gdzie warto wyjechać w góry jesienią podczas tych czterech luźnych dni.

Na co zwrócić uwagę, jeśli zastanawiasz się nad tym, gdzie wyjechać w góry jesienią?

Szukając odpowiedniego miejsca na wyjazd w góry, warto zastanowić się nad wieloma ważnymi aspektami. Między innymi warto zwrócić uwagę, czy w wybranym przez Ciebie apartamencie będziesz miał możliwość spędzenia wolnego czasu w ciekawy sposób, w momencie, kiedy nie będzie dopisywała pogoda. Ważne jest również znalezienie noclegu z możliwością wykupu pakietu z wyżywieniem. Kolejną rzeczą, na jaką warto zwrócić uwagę podczas wyboru pensjonatu, jest wybór miejsca z transportem miejskim, który umożliwi łatwe przemieszczanie się do wybranych miejsc. Jest to niezbędne ze względu na to, że decydując się na nocleg w Beskidach, możesz trafić na miejsca daleko oddalone od aglomeracji miejskich. Ciekawym miejscem, szukając noclegu w Beskidach z wyżywieniem, będzie wybór w miejscowości Tylicz, Krynica-Zdrój, czy też Muszyna. Te miasta cieszą się dużą popularnością i są wybierane przez osoby, które nie wiedzą, gdzie spędzić wakacje w górach. Zastanawiasz się, gdzie wyjechać w góry jesienią wraz z bliskimi osobami. Jeśli tak, to warto zastanowić się właśnie nad tym miejscem. Tutaj będziesz miał możliwość zwiedzenia wielu ciekawych miejsc, takich jak Góra Parkowa czy też Pijalnia Wód w Krynicy-Zdrój. Dla osób, które pragną ciszy i spokoju, dostępne są szlaki, dzięki którym dotrzesz z jednej miejscowości do drugiej pieszo, z możliwością podziwiania pięknych widoków rozpościerających się na horyzoncie.

Czy lepiej wybrać pensjonat, czy hotel?

Planujesz tanie wczasy w górach wraz z wyżywieniem? Warto więc zastanowić się nad wyborem pensjonatu, ze względu na to, że oferta takich noclegów jest zróżnicowana i masz możliwość wyboru tańszego pakietu. Noclegi w Beskidach na ogół są drogie, ze względu na to, że Beskid Sądecki bogaty jest w miejscowości turystyczne, które uznawane są za uzdrowiskowe. Jednak szukając domku w górach do wynajęcia, warto zastanowić się właśnie nad wyborem pensjonatów. Niezależnie więc od tego, czy zdecydujesz się na miejscowość Krynica-Zdrój, Muszyna czy też Tylicz, ważne jest, abyś zapoznał się z bogatą ofertą hoteli i apartamentów w Beskidach po to, byś wybrać ten jeden najlepszy dla siebie. W zależności od tego, gdzie chcesz jechać w góry jesienią, tak też powinieneś odpowiednio się do tego przygotować.

Co zabrać ze sobą, wybierając się na długi weekend jesienny w górach?

Jesienny weekend w górach to nie byle jaka wyprawa. Należy pamiętać, że wybierając tę porę roku na podróż w góry, należy odpowiednio przygotować się do ciągle zmieniających się warunków pogodowych. Warto więc zakupić odpowiednie obuwie oraz odzież wierzchnią, która ochronić Cię będzie przed porywami wiatru. Pod kurtką górską należy przygotować odpowiednią bluzkę oraz dobrze jest ubrać lekkie termiczne spodnie, dzięki którym będziesz mógł schłodzić się podczas cieplejszych chwil. Należy również zadbać o to, aby odpowiednio wyposażyć plecak, w którym powinien znajdować się Powerbank, latarka, jedzenie, apteczka i środki przeciwbólowe. Niezmiernie ważne jest dodatkowo zabranie ze sobą telefonu komórkowego, z którego będziesz mógł zadzwonić w razie jakiegoś niepowodzenia podczas wędrowania po górskich szlakach. Niezbędnym elementem może okazać się również czapka oraz rękawiczki, ponieważ podmuchy wiatru w górach mogą być bardzo mocne oraz zimne, co może przyczynić się do odmrożenia uszu i palców. Teraz kiedy jeszcze w Polsce pogoda jest bardzo ładna, warto wyjechać w góry, aby podziwiać wzgórza pokryte kolorową kołderką z liści. Warto już teraz obserwować prognozy pogody długoterminowe, dzięki którym będziesz mógł zobaczyć, czy wybrany przez Ciebie okres czasu, w którym chcesz spędzić długie weekendy w górach, będzie odpowiednim na taki wyjazd.

Ciekawe atrakcje, jakie czekają na Ciebie w Krynicy-Zdrój, Muszynie oraz Tyliczu.

Jedną z głównych atrakcji, jaka czeka na Ciebie w Muszynie, jest Park Zdrojowy Baszta oraz Zapopradzie. To właśnie te miejsca pozwolą Ci podziwiać piękne widoki na okoliczne miejscowości. Oprócz tego bardzo dużo osób wybiera się do tej miejscowości po to, aby zobaczyć Ogrody Sensoryczne w Muszynie, które cieszą się dużą popularnością. Ogrody Sensoryczne o każdej porze roku przyciągają wiele osób, ze względu na swoją piękną architekturę krajobrazową, jaka została w tym miejscu wykorzystana. Ponadto ruiny zamku Baszta również pozwolą Ci ze swoich murów podziwiać piękną scenerię Muszyny. Oprócz tego w tym miejscu czeka wiele innych atrakcje idealnych do obejrzenia o każdej porze roku.

W Tyliczu czekają natomiast na Ciebie słynne mofety, które są ciekawym zjawiskiem. Ten rodzaj ekshalacje wulkanicznej jest interesującą atrakcją dla wszystkich turystów. Do Tylicza jednak najwięcej osób przyjeżdża zimą, ponieważ to właśnie tutaj znajduje się jeden z najpopularniejszych stoków narciarskich Master-Ski. Zawiera on ponad 6 km tras dla osób zaawansowanych, jak również początkujących. Ponadto będziesz mógł zwiedzić tutaj dodatkowo Cerkwie pw. Św. Kosmy i Damiana, jak również Golgotę w Tyliczu, która również ma swoją tajemniczą historię.

Decydując się jednak na wyjazd do Krynicy-Zdrój, możesz liczyć na wiele ciekawych atrakcji. Od wiosny do jesieni największą popularnością cieszy się Góra Parkowa, z której rozpościera się widok na wiele sąsiadujących wzgórz. Dla bardziej zaawansowanych spacerowiczów ciekawą atrakcją będzie zwiedzenie Jaworzyny Krynickiej, która zimą jest uwielbiana przez narciarzy. Warto również zwiedzić wieżę widokową w Krynicy-Zdrój, z której poczujesz się, jakbyś był w chmurach. Nie wypadałoby również zapomnieć o muzeum Nikifora w Willi Romanówka, a dla najmłodszych ciekawą atrakcją będzie park linowy Mamut i Sankostrada. Te i wiele innych atrakcji oraz piękna architektura Krynicy-Zdrój pozwoli Ci miło spędzić długi weekend jesienny wraz z bliskimi i tylko od Ciebie zależy, gdzie będziesz chciał się zatrzymać.

Ciekawą ofertę posiada Willa u Marty umiejscowiona w Tyliczu, która oferuje tanie wczasy w górach z wyżywieniem dla całych rodzin. W swojej ofercie posiada również domki do wynajęcia w górach, dzięki czemu będziesz mógł tutaj przyjechać o każdej porze roku. Jeżeli do tej pory nie wiesz, gdzie spędzić wakacje w górach lub zastanawiasz się, gdzie wyjechać w góry jesienią, warto abyś postawił na Beskid Sądecki.