You are currently viewing Aktywny wypoczynek w górach – sprawdź co czeka na Ciebie w Beskidzie Sądeckim!

Aktywny wypoczynek w górach – sprawdź co czeka na Ciebie w Beskidzie Sądeckim!

  • Post author:
  • Post category:Poradnik

Decydując się na aktywny wypoczynek w górach, warto wybrać się w takie miejsce, w którym naprawdę będziesz miał co robić. Powiat nowosądecki z miastem Nowy Sącz na czele jest bogaty w różne atrakcje turystyczne, a zarazem oferuje turystom możliwość spędzania urlopu pełnego wrażeń i emocji. W powiecie znajdują się liczne miejscowości turystyczne, takie jak Krynica-Zdrój lub Tylicz, gdzie czekają na Ciebie różne ciekawe miejsca do zwiedzenia dla dzieci i dorosłych.

Wiele pensjonatów i hoteli w tych miejscowościach oferuje agroturystykę z wyżywieniem, gdzie dodatkowo przewidziane są animacje dla dzieci, biesiady przy grillu w połączeniu z muzyką na żywo, a także wiele innych udogodnień. Jeżeli poszukujesz więc miejsca, gdzie mógłbyś miło i aktywnie spędzić weekend w górach wraz ze swoją rodziną, postaw na Beskid Sądecki. Będziesz mógł wypocząć na świeżym powietrzu, ciesząc się pięknymi widokami, a także będziesz mógł poznać ciekawe historie tego miejsca podczas wieczornych biesiad.

Jakie miejsca warto zwiedzić w Beskidzie Sądeckim?

Ciesząca się dużym zainteresowaniem przez turystów jest Krynica-Zdrój położona nieopodal miejscowości Tylicz, gdzie czekają różne atrakcje. Oprócz możliwości zwiedzenia Pijalni Głównej oraz Góry Parkowej czeka na Ciebie deptak, gdzie będziesz mógł dobrze zjeść i zaopatrzyć się w pamiątki. Nieopodal w Tyliczu będziesz mógł w okresie zimowym skorzystać ze stoku narciarskiego, gdzie co roku przybywa tysiące turystów. Natomiast w okresie letnim będziesz mógł zwiedzić tamtejsze zabytki i spędzać czas na świeżym powietrzu wędrując po tamtejszych szlakach. Szlaki te rozpościerają się w zasięgu kilkudziesięciu kilometrów, dzięki czemu na pewno aktywnie spędzisz swój urlop.

Popularną i często wybierana do zwiedzenia przez turystów jest Golgota znajdująca się nieopodal miejscowości Tylicz. Ta wieża wzniesiona z kamienia pochodzącego z Tylicza zawiera w sobie również 120 kamieni pochodzących z różnych miejsc świata. Wokół niej znajdują się kapliczki różańcowe. Miejsce to jest najlepszym miejscem do przemyśleń i wyciszenia.

Inną miejscowością, która również cieszy się popularnością, jest Piwniczna — Zdrój oraz Muszyna, które również jak poprzednie należą do miejscowości uzdrowiskowych. Są one bogate w piękne obszary zielone, gdzie będziesz mógł uprawiać sport, zdobywać szczyty czy uprawiać kolarstwo odkrywając nowe tereny. Tutaj czeka na Ciebie do zwiedzenia wiele ciekawych atrakcji jak Ogrody Sensoryczne czy ruiny zamku w Muszynie. Zaletą wyboru tychże miejscowości jest fakt, iż są one mniej uczęszczane przez turystów, niż inne miejsca turystyczne, takie jak Zakopane.

W Beskidzie Sądeckim znajduje się wiele szczytów, które warto zdobyć będąc w tym miejscu. Ciekawym wyborem będzie więc zdobycie pasma Jaworzyny lub Gór Leluchowskich. Z tych miejsc będziesz mógł podziwiać piękne widoki na okoliczne miejscowości i cieszyć się spokojem, a także ciszą razem z bliskimi.

Jakie atrakcje na turystów czekają wieczorami?

Decydując się na weekend w górach, warto postawić na agroturystykę z wyżywieniem oraz animacjami dla dzieci, abyś mógł swobodnie miło spędzić wolny wieczór. Ciekawą propozycją będzie skorzystanie z oferty noclegów w Tyliczu w naszym pensjonacie Willa u Marty, ponieważ oferujemy naszym turystom wiele ciekawych atrakcji. W ofercie znajdziesz bogate wyżywienie składające się z potraw tradycyjnych, jak również góralskich. Proponujemy naszym gościom wiele ciekawych form rozrywki — dla dzieci przygotowane są animacje, pokazy filmowe, a także zajęcia edukacyjne, podczas których najmłodsi będą mogli zdobyć ciekawe umiejętności. Natomiast dla dorosłych przygotowana jest biesiada przy grillu, podczas której będzie grała muzyka na żywo. Oprócz tego Willa posiada wiele ciekawych udogodnień, takich jak saunę, banię ruską, basen, zjeżdżalnie dla dzieci, plac zabaw z domkiem dla dzieci, salę gier i wiele innych. Nawet jeżeli pogoda nie będzie dopisywała, w Willi u Marty nie będziesz się nudził. Ceny za wynajem pokoju nie są wygórowane w przeciwieństwie do noclegów w innych miejscowościach znajdujących się w Beskidzie Sądeckim.

Miejscowość Tylicz znajduje się nieopodal Krynicy-Zdrój, jak również Muszyny, dlatego bez problemu będziesz mógł zwiedzić również te miejsca uzdrowiskowe. Decydując się na aktywny wypoczynek w górach w Beskidzie Sądeckim, będziesz mógł zdobyć wiele szczytów, które pozwolą Ci wyciszyć się i zapomnieć o codziennych problemach.

Postaw na sprawdzone miejsca, do których co roku przybywa wielu turystów. Beskid Sądecki czeka na Ciebie otworem! Zarezerwuj nocleg w Tyliczu w wybranym przez siebie terminie i ciesz się ciszą i spokojem podczas całego pobytu!