Weekend majowy w górach — jak go spędzić?

Weekend majowy w górach — jak go spędzić?

  • Post author:
  • Post category:Poradnik

W tym roku weekend majowy 2021 nie jest tak optymalny dla wielu osób, jak w poprzednich latach. Tym razem możemy cieszyć się wyłącznie trzema dniami urlopu, jednak czy to jest problem do tego, aby spędzić ten czas aktywnie ze swoją rodziną lub bliskimi? Trzy dni to sporo czasu, aby móc nacieszyć się pięknem natury, a także ślicznymi widokami. Niektórzy decydują się na wyjazd trzydniowy nad morze, inni natomiast wolą ten czas spędzić w górach. Nad morzem możesz spotkać się z wieloma miejscami turystycznymi, które są uwielbiane przez zwiedzających. Są też osoby, które twierdzą, że w górach nie ma czego zwiedzać. Jednak czy jest to prawdziwa stwierdzenie? Oczywiście, że nie. W górach również można spędzić miły wypoczynek, dlatego wiele osób decyduję się na weekend majowy w górach.

Jak spędzić weekend majowy w górach, aby pozostał on jednym z tych niezapomnianych na całe życie?

Poznaj kilka ciekawych propozycji na aktywne spędzenie wolnego czasu w Tyliczu podczas weekendu majowego w górach 2021. Szukając ciekawego miejsca na spędzenie wolnego czasu, warto zastanowić się nad noclegiem w wybranej przez Ciebie miejscowości. Ten majowy weekend odbędzie się już niebawem, dlatego warto zacząć poszukiwać miejsc, gdzie mógłbyś przenocować z pięknym widokiem na górskie tereny. Należy jednak pamiętać, że miejsca najchętniej oblegane przez wielu turystów będą również wiązały się z wysoką ceną za noclegi. Przykładowo w Zakopanem, Krynicy — Zdrój czy też w Muszynie za nocleg będziesz musiał zapłacić o wiele więcej, niż w innych mniejszych miejscowościach, które umiejscowione są niedaleko od tych turystycznych miast. Ciekawą propozycją będzie więc znalezienie noclegu w mniej popularnych miejscowościach. To właśnie w naszej willi Willa u Marty umiejscowionej w Tyliczu, możesz liczyć na tanie noclegi podczas tegorocznego weekendu majowego 2021. Oferujemy swoim klientom różne atrakcje w naszej willi, jak również atrakcyjne miejsca do zwiedzania w samym Tyliczu i w okolicznych miejscowościach.

Kilka ciekawych propozycji, jak można miło spędzić weekend majowy w górach 2021.

Pierwszą propozycją, jaką mamy dla Ciebie, jest długi spacer po górach. Tylicz jest pięknym miastem umiejscowionym w południowej części Polski. W tym miejscu możesz podziwiać piękne widoki na Przełęcz Tylicką, a w okresie zimowym korzystać ze stoku narciarskiego Master Ski, który jest umiejscowiony nieopodal naszej Willi. Tylicz cechuje się bogatą i różnorodną fauną i florą. Możesz tutaj spotkać wiele pięknych i niespotykanych okazów roślin, jak również dzikich zwierząt. Dla osób, które uwielbiają spędzać czas w ciszy i spokoju, jest to świetne miejsce, ponieważ możesz tutaj znaleźć szlaki dla turystów, dzięki którym będziesz mógł trafić w odległe miejsca oddalone nawet o kilka kilometrów od Willi Marty. Szlaki te są wyznaczone w takich miejscach, aby były one łatwo dostępne dla wszystkich turystów czy to dorosłych, czy to dla dzieci. Niezależnie więc od tego, czy zdecydujesz się na weekend majowy w górach z bliskimi, czy z dziećmi będziesz mógł tutaj spędzić miło wolny czas, spacerując po okolicznych górach. Będziesz mógł podziwiać wiele pięknych krajobrazów, a także cieszyć się świeżym powietrzem i czystym niebem. Jeżeli nie chcesz wybierać się zbyt daleko od miejsca noclegu, możesz zdecydować się na krótki spacer wzdłuż przełęczy tylickiej, gdzie również będziesz mógł w spokoju i ciszy wypocząć od miejskiego zgiełku. Taki sposób spędzania wolnego czasu podczas weekendu majowego w górach odciągnie Cię od codziennych problemów i pozwoli Ci się wyciszyć.

Kolejną propozycją może być zwiedzenie miasteczka Tylicz, jak również muzeum dziejów Tylicza. Ze względu na to, że muzeum to jest niewielkie, znajduje się ono w budynku ratusza, gdzie w jednym pomieszczeniu ludzie zgromadzili wiele eksponatów związanych z kulturą oraz z różnymi tradycjami ziemi tylickiej. Samo miasteczko posiada piękną infrastrukturę, która każdemu pozwoli wykonać mnóstwo pięknych fotografii. Pozostaną one wspaniałymi pamiątką na długi czas.

Cerkiew w Tyliczu fot. odkryjtylicz.pl/

Inną ciekawą propozycją może być spędzenie jednego z trzech dni podczas rozmyślań w cerkwi Świętego Kosmy i Damiana w Tyliczu. Cerkiew ta została wybudowana w 1743 roku i znajduje się w centrum Tylicza. Jest ona wpisana na listę zabytków, dlatego warto zapoznać się z jej historią. Wokół samej cerkwi panują piękne warunki na wypoczynek. Tym bardziej teraz podczas weekendu majowego, kiedy widoczne już będą oznaki wiosny, będziesz mógł cieszyć się zieloną okolicą oraz pięknie kwitnącymi drzewami.

Następnie warto zastanowić się nad wypadem do okolicznych miejscowości. Dzięki temu, że Tylicz umiejscowiony jest o 6 km drogi od Krynicy — Zdrój, bez problemu będziesz mógł dojechać do Krynicy i zwiedzić tam wszystkie atrakcje turystyczne. Czeka na Ciebie wyjazd na Górę Parkową, zwiedzenie Deptaku Krynickiego czy też Pijalni Wód. Wiele osób nie wyobraża sobie spędzić wakacji w Beskidach, nie odwiedzając tych miejsc. W Krynicy — Zdrój możesz liczyć na wiele ciekawych przeżyć, a co najważniejsze znajdziesz tutaj wiele ciekawych propozycji na miłe spędzanie wolnego czasu przez Twoje dzieci. Czeka tutaj na nie wiele atrakcji takich jak zjeżdżalnie, przejażdżka pociągiem po Deptaku Krynickim, wyjazd kolejką na Górę Parkową, możliwość wypożyczenia i korzystania z gokartów oraz możliwość przejażdżki na małym kucyku. Oczywiście to nie wszystko, co oferuje Krynica-Zdrój Dlatego dl dzieci i dorosłych, warto wybrać się tam na miłe spędzenie wolnego czasu.

Ostatnią ciekawą rzeczą, jaką warto zwiedzić, jest Mofeta Tylicz. Wiele osób zastanawia się, co to jest Mofeta Tylicz. Jest to ciekawa atrakcja przyrodnicza, gdzie będziesz mógł zauważyć zjawisko wyziewu dwutlenku węgla spod ziemi. To piękne zjawisko przyciąga wielu turystów, którzy chcą zobaczyć, jak wygląda taki naturalny wyziew. Historia mówi, że Mofety te w latach 60 otoczono specjalistycznymi betonowymi kręgami, aby móc zbierać wyprodukowany dwutlenek węgla, który jest niezbędnym elementem do hodowli alg. Mofeta Tylicz uważana jest za największą Mofetę na terenie całych Karpat i możesz ją znaleźć na terenie osady turystycznej w Tyliczu znajdującej się na ulicy Wolności.

Te i wiele innych rzeczy powinno zachęcić cię do zwiedzania tego pięknego miejsca i spędzenia tutaj weekendu majowego w górach 2021. Nie czekaj wiec dłużej, tylko już dziś zarezerwuj pobyt w tym mieście.

Niezapomniany urlop tylko z Willa u Marty!

Decydując się na wyjazd do Tylicza, warto abyś skorzystał z taniego noclegu w górach, jaki oferuje nasza Willa u Marty, gdzie miło spędzisz wieczory, ciesząc się atrakcjami, jakie oferuje Willa. Możesz tutaj skorzystać z basenu, sali zabaw, sali gier i wielu innych ciekawych propozycji, z których będziesz mógł korzystać nawet podczas brzydkiej pogody. Postaw na udany wypoczynek już dziś i zarezerwuj pobyt na weekend majowy w górach. Możesz być pewny, że spędzisz go w odpowiedni sposób, dzięki czemu zostanie on w pamięci na długi czas.

Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu rezerwacji noclegu na majówkę w górach 2021!

Fot. Cerkiew w Tyliczu odkryjtylicz.pl/

Sprawdź Naszą ofertę na majówkę >>