Co zabrać na wakacje z dziećmi w Górach?

Co zabrać na wakacje z dziećmi w Górach?

  • Post author:
  • Post category:Poradnik

Wakacje w górach z dziećmi mogą być nie lada przeżyciem dla rodziców, jak również samych dzieci. Może to być wspaniały okres, w którym spędzicie mnóstwo czasu na łonie natury, jak również będziecie mogli porozmawiać ze sobą na różne tematy. Latem dzięki temu, że nie ma mgieł, widoki rozpościerają się na daleko oddalone pagórki, a Ty sam będziesz mógł cieszyć się świeżym powietrzem i ciszą, jakie czeka na Ciebie w górach. Warto więc znaleźć fajne miejsce w górach na wakacje z dziećmi, aby spędzony czas był odpowiednio zaplanowany.

Planujesz wiec wyjazd w góry i zastanawiasz co zabrać w góry latem z dziećmi, aby wyjazd był owocny i aby mógł pozostać w pamięci na długi czas? W tym wpisie przedstawiamy Ci kilka ważnych rzeczy, jakich nie powinno zabraknąć w Twoim plecaku, decydując się na wakacje z dziećmi w górach, aby te były udane i pełne atrakcje.

Co zabrać na wakacje oraz na weekend w góry z dziećmi?

Przed wyjazdem w góry należy pamiętać o tworzeniu listy niezbędnych rzeczy, jakie należy zabrać ze sobą na wakacje w góry, tym bardziej, jeżeli wakacje te mają być z dziećmi.
Okazuje się, że lista jest niedługa, jednak są to podstawowe rzeczy, jakich nie może zabraknąć podczas wyjazdu w góry. Pogoda w górach ciągle ulega zmianie, może być ona piękna, powietrze może być ciepłe i przyjemne, natomiast po południu może chwycić się ulewa i niekoniecznie będzie już ciepło. Warto więc na wakacje z dziećmi w górach zabrać wszystko, co jest niezbędne do codziennych pieszych wędrówek, jak również do hotelu, jakim będziesz nocował.

Aby odpowiednio przygotować się na wakacje z dziećmi w górach, warto opatrzyć sobie cel waszego wspólnego wyjazdu. Aby spakować wszystkie niezbędne rzeczy, musisz wiedzieć, czy decydujesz się na zdobywanie szczytów, czy raczej będą to krótkie piesze wędrówki po przyjemnych trasach z widokiem na pobliskie okolice. Wiadome jest, że jeżeli jedziesz na wakacje z małymi dziećmi, nie wybierzesz się z nimi w wysokie góry. Z takimi dziećmi jednak również możesz miło spędzić swój wolny czas, decydując się na wakacje z dzieckiem w Polsce.

Zatem co zabrać ze sobą na wakacje z dzieckiem w górach?

Kiedy zdecydujesz się na wyjazd z dzieckiem w góry, należy pamiętać o tym, aby odpowiednio skompletować ubranie. W Waszym bagażu nie może zabraknąć kurtki przeciwdeszczowej, ciepłej odzieży, czapki i rękawiczek, ponieważ podczas pieszych wędrówek pogoda nagle może się zmienić. Oczywiście wybierając się w góry, należy pamiętać o tym, aby zabrać ze sobą również latarkę, kompas, power banka, dzięki któremu będziesz mógł naładować swój telefon komórkowy w razie jakichś problemów. Dodatkowo dobrze jest spakować ze sobą trochę jedzenia i picia, dzięki któremu będziesz mógł w trudnych warunkach przetrwać ze swoim dzieckiem kilka godzin. Oczywiście, jeżeli trasa, którą chcesz pokonać, jest łatwa i położona niedaleko od miejsca noclegu, nie musisz martwić się o to, że złapią Cię nieodpowiednie warunki atmosferyczne, ponieważ w razie zbliżającej się nawałnicy będziesz mógł swobodnie wrócić do miejsca noclegowego. Przemierzając szlaki, warto również wyposażyć się w wygodne obuwie odpowiednie w góry, abyś Ty i Twoje dzieci nie martwił się o otarcia i odciski, które później mogą być bolesną pozostałością po urlopie.

Apteczka powinna być nieodzownym elementem każdego wyposażenia plecaka górskiego. Właśnie jest to kolejny element, jakiego nie może zabraknąć w Twoim bagażu podręcznym. Wybierają się z dziećmi w góry i decydując się na dłuższą wycieczkę, warto zabrać ze sobą podstawowe wyposażenie apteczki, takie jak plastry, wodę utlenioną, krem z filtrem UV, bandaż, nożyczki, aby w razie skaleczenia móc opatrzyć ranę.

Podręczną rzeczą, która również przyda się na pewno podczas wyjścia w góry, jest również aparat. To właśnie nim wykonasz piękne zdjęcia, które będą pamiątką na całe życie dla Ciebie i Twoich dzieci. Będziesz mógł również upamiętnić nim dziką zwierzynę, jaką będziesz mógł spotkać na szlakach oraz rośliny pod ochroną.

Kolejną rzeczą, którą warto mieć przy sobie, jest spray na komary, ponieważ w okresie letnim komary w lesie lubią być bardzo dokuczliwe. Tym bardziej wybierając się na wyjazd w góry razem z dziećmi, warto zadbać o ten produkt, aby dzieci nie wróciły do pensjonatu bardzo pogryzione.

Te podstawowe produkty sprawią, że wyjazd w góry będzie udany, a jeśli pogoda będzie dopisywała zapamiętasz go przez długi czas.

Kolejną rzeczą, jaką należy zaplanować, to trasę, jaką będziesz chciał przebyć ze swoim dzieckiem. Należy pamiętać, że trasa ta powinna być odpowiednia do możliwości Twojego dziecka. Starsze dzieci bez problemu będziesz mógł zabrać w wyższe partie gór, natomiast małe dzieci powinieneś zabrać ze sobą tylko miejsca niedaleko oddalone od pensjonatu. Jeśli masz jednak odpowiedni wózek lub nosidełko, możesz wybrać się w dalsze trasy. Małe dzieci szybko się męczą, dlatego droga ta powinna być łatwa i przyjemna. Wybierając trasę, powinieneś zdecydować się na taką, gdzie będziesz mógł oglądać pobliskie tereny z punktów widokowych, a także powinna zawierać miejsca, w których będziesz mógł wypocząć ze swoim dzieckiem. Najlepiej zdecydować się na drogi, które nie są błotniste lub strome, ponieważ te mogą być niebezpieczne dla Twojego dziecka. Dodatkowo podczas takiej pieszej wędrówki będziesz mógł podziwiać widoki, a także roślinność, jaka występuje na danym szlaku. Szlaki są wyposażone w specjalne oznaczenia i tabliczki, które pokazują, co możesz spotkać na danym terenie. Podczas takiej wyprawy będziesz mógł swobodnie nauczyć swoje dziecko zasad ekologii. Jest to idealny moment na naukę tego, że w lesie się nie krzyczy, nie wolno śmiecić oraz zrywać roślin, które są pod ochroną. Dodatkowo pokażesz mu, jak odpowiednio dbać o środowisko. W ten sposób dziecko nauczy się szanować przyrodę i cieszyć się pięknem otaczającej natury.

A co robić wieczorami z dziećmi podczas wakacji w Polsce?

Podczas wakacji z dzieckiem warto również zaplanować to, co będziecie robić wieczorem. Wiele osób decyduję się na wakacje z dziećmi w górach w hotelu z basenem, ponieważ dzieci w ten sposób będą mogły miło spędzić każdy wieczór. Niezależnie od tego, czy zdecyduje się na weekend w górach, czy też w innym miejscu, nocleg z basenem będzie świetnym rozwiązaniem. Oprócz tego będziesz w takich miejscach mógł znaleźć również pokoje zabaw dla dzieci, a także pokoje gier.

Gdzie znajdziesz fajne miejsce w górach na wakacje z dziećmi?

Jeżeli zastanawiałeś się, gdzie możesz znaleźć fajne miejsce w górach na wakacje z dziećmi, to mamy dla Ciebie ciekawą podpowiedź. Wiele osób decyduje się na wyjazd do Zakopanego. To miejsce jest jednak często bardzo przeludnione. Czy nie lepiej zatem wybrać miejsce, gdzie będziesz mógł mniej zapłacić za pobyt, a zarazem będziesz mógł cieszyć się pięknymi widokami i świeżym powietrzem? Jeżeli zastanawiasz się więc nad tym, gdzie wyjechać na wakacje tanio z dziećmi, to warto zastanowić się nad wyjazdy do Tylicza. Tylicz to miejscowość usytuowana nieopodal Krynicy – Zdrój, dlatego widoki, jakie na Ciebie czekają w tym miejscu, spełnią Twoje oczekiwania. Będziesz mógł tutaj zwiedzić pobliskie tereny, cieszyć się świeżym powietrzem i miło spędzonym czasem na łonie natury razem ze swoimi bliskimi. Jeżeli będziesz szukał noclegu, warto postawić na nasz pensjonat Willa u Marty. Decydując się na wakacje w górach z dziećmi i szukając noclegu z basenem, możesz być pewny, że nasz hotel spełni wszelkie Twoje oczekiwania. Dla małych dzieci posiadamy mnóstwo możliwości, a Ty na pewno nie będziesz się nudził wieczorami, ponieważ organizowane są u nas różne zabawy. Dodatkowo nasza Willa usytuowana jest przy stoku Master Ski, dlatego widoki z okien pokoi są skierowane na pięknie rozpościerające się Przełęcz Tylicką.

Wakacje w górach z dziećmi wcale nie muszą być nudne. Nie tylko w okresie zimowym można się bawić odpowiednio w takim miejscu. Zabawy na łonie natury zawsze mogą być atrakcyjne dla dzieci, jak i dla dorosłych. Nie zapomnij jednak zabrać ze sobą wszystko, co jest konieczne na taką wyprawę, abyś mógł cieszyć się spokojem i naturą, która otaczać Cię będzie dookoła.