You are currently viewing Szlak z Tylicza do Krynicy dla każdego – poznaj szlaki górskie w miejscowości Tylicz dla dzieci i dorosłych!

Szlak z Tylicza do Krynicy dla każdego – poznaj szlaki górskie w miejscowości Tylicz dla dzieci i dorosłych!

  • Post author:
  • Post category:Poradnik

Miłośnicy pieszych wędrówek często mają problem z wyborem odpowiedniego szlaku dla siebie i dzieci. Szlaki górskie dla dzieci i osób starszych, które pragną spędzić czas na zwiedzaniu i podziwianiu przyrody, powinny być odpowiednio dostosowane do możliwości poszczególnych grup wiekowych. Warto więc wcześniej zapoznać się ze szlakami, jakie występują w danej okolicy, aby bez problemu móc dobrze dopasować szlak do swoich możliwości. Okazuje się, że wiele osób nie zna się na oznaczenie szlaków. Jeżeli pragniesz więc zwiedzić Tylicz i Krynicę-Zdrój, warto wybrać szlak, który będzie łatwy i przyjemny nie tylko dla Ciebie, ale również dla Twoich bliskich. Szlak na Jaworzynę Krynicką czy też inne szlaki górskie w Tyliczu są jednymi z najchętniej wybieranych, ponieważ są łatwe do pokonania i przynoszą dodatkowo mnóstwo ciekawych wrażeń widokowych. Miejsca te są najchętniej wybierane przez turystów, dlatego jeżeli pragniesz pokonać łatwy szlak w Beskidach, warto abyś zapoznał się z tym wpisem.

Szlak turystyczny w Tyliczu.

Tylicz to aglomeracja umiejscowiona w Beskidzie Sądeckim. Miejsce to pozwoli Ci w pełni się zrelaksować. Miłośnicy pieszych wędrówek znajdą w tym miejscu trasy o różnych poziomach trudności, dlatego warto już wcześniej zastanowić się nad wyborem odpowiedniego szlaku.

Ciekawym rozwiązaniem w Tyliczu będzie wybór szlaku oznaczonego kolorem czerwonym, który rozpoczyna się w Krynicy-Zdrój z ulicy Puławskiego, a następnie wędruje przez takie punkty, jak Kopiec Pułaskiego, Huzary, a w dalszym ciągu zahacza o szczyt Jaworzynki. Kolejno przechodzi niedaleko szczytu Szwarcowa i kończy się w miejscowości Tylicz. Długość tej trasy ma około 6 km i zajmuje około półtorej godziny. Szlak ten uważany jest za szlak łatwy i przeznaczony jest dla osób, które są początkujące w pierwszym wędrówkach. Drogi, jakie napotkasz podczas wędrówki tym szlakiem, będą wykonane z bruku i asfaltu, jednak znajdą się też drogi utwardzone, bite i szutrowe.

Szlak turystyczny w Krynicy – Zdrój.

Popularnym szlakiem, który jest uważany za łatwy, jest szlak żółty prowadzący dookoła Krynicy. Szlak ten rozpoczyna się na Deptaku i wędruje przez Górę Parkową, Huzary, Jaworzynkę i inne wzgórza, kończąc ponownie na Deptaku Krynickim.

Kolejnym szlakiem, który również jest wart uwagi, jest szlak zielony, który rozpoczyna się w centrum Krynicy i kończy na Jaworzynie Krynickiej. Szlak ten pozwoli Ci podziwiać z Jaworzyny Krynickiej piękne widoki na rozpościerające się wzgórza, dlatego osoby, które cenią sobie ciszę i piękno natury powinny zwiedzić ten szlak.

Warto również zapoznać się ze szlakiem czerwonym, jednak on przeznaczony jest wyłącznie dla osób, które planują pierwsze wędrówki obejmujące kilka dni. Pomimo tego, że jest on łatwy, warto już wcześniej zastanowić się nad noclegiem w różnych pensjonatach w miejscowości Tylicz lub Krynica-Zdrój, aby móc swobodnie podziwiać piękno natury.

Oprócz tego jest jeszcze szlak niebieski prowadzący od Deptaka, aż do Powroźnika. Trasa ta rozpościera się obrzeżami Krynicy. Dodatkowo znajdziesz wiele szlaków w kolorze czarnym, które wędrują do punktów widokowych, takich jak Kopiec Pułaskiego, Huzary, Tylicz i wiele innych.

Pamiętaj, że kolor szlaku nie oznacza jego trudności. Daje Ci on jedynie informację o tym, czy szlak jest długi, czy też krótki.

Jakie atrakcje czekają na Ciebie, wybierając jeden ze szlaków z miejscowości Tylicz do Krynicy-Zdrój?

Decydując się na łatwy szlaki w Beskidach z Tylicza do Krynicy-Zdrój będziesz mógł napotkać mnóstwo ciekawych atrakcji. Trasa ta jest krótka i ma około 6 km długości. Posiada ona czarny symbol, jednak warto zauważyć, że nie oznacza trudności szlaku, tylko to, co szlak w sobie zawiera. Jest to szlak krótki dojściowy do jakiegoś miejsca i łączy się on z innymi szlakami. Ten szlak górski jest przeznaczony dla dzieci i dorosłych, jak również starszych osób, które pragną spędzić aktywne wakacje na świeżym powietrzu. Trasa rozpoczyna się spod kościoła w Tyliczu, a kończy się na górze Parkowej w Krynicy — Zdrój. Szlak ten jest niezmiernie łatwy, ponieważ początkowo biegnie wzdłuż ulicy, a następnie skręca w pola. Po przejściu kilkuset metrów kończy się w lesie i większość trasy będzie odbywała się właśnie w takich warunkach. Po drodze spotkasz mnóstwo punktów obserwacyjnych, a także wiele ciekawych atrakcji, takich jak wielkie mrowiska, huby na drzewach, czy starodawne kapliczki, gdzie ludzie pozostawiają modlitwę w dowolnych intencjach. Ten czarny szlak wszystkich turystów zaprowadzi na Huzary, skąd następnie żółtym szlakiem będziesz wędrował w stronę Góry Parkowej. Góra Parkowa od lat cieszy się dużą popularnością ze względu na piękne widoki, jakie rozpościerają się ze szczytu góry. Trasa ta bogata jest w różne ciekawe atrakcje i dziką zwierzynę. Jest to świetne miejsce na spędzenie dłuższej chwili z dziećmi, aby mogły one podziwiać piękno natury, znajdujące się na trasie z Tylicza do Krynicy – Zdrój. Na Górze Parkowej natomiast czeka na dzieci świetna zabawa, ponieważ każdy będzie mógł skorzystać z Rajskiej Ślizgawki, czy też parku linowego przeznaczonego dla całych rodzin. Kiedy znajdziesz się już na Górze Parkowej i zechcesz wrócić do pensjonatu w Tyliczu lub Krynicy, to wiedz, że wszystkie szlaki prowadzą na Deptak w Krynicy. Stamtąd będziesz mógł powędrować lub dojechać komunikacją miejską do hotelu, w którym zarezerwowałeś nocleg.

Po tak aktywnie spędzonym dniu z bliskimi warto zastanowić się nad dobrze skomponowany obiadem, który da Ci energię na kolejny dzień w górach. Ten górski szlak jest przeznaczony dla dzieci i dorosłych w każdym wieku. Dzięki temu, że szlak ten prowadzi na Jaworzynę Krynicką, będziesz mógł podziwiać różne atrakcje, jakie oferuje trasa z miejscowości Tylicz do Krynicy-Zdrój, dzięki czemu spędzisz aktywne wakacje z dziećmi.

Jak wykorzystać aktywnie pozostałą część dnia w miejscowości Tylicz?

Jeżeli trasa, jaką pokonałeś z Tylicza do Krynicy Zdrój, zajęła Ci większą część dnia, a jednak nie chcesz stracić pięknej pogody i cennego czasu na odpoczynek w pensjonacie, warto zwiedzić również wiele innych ciekawych atrakcji, jakie oferuje swoim turystom Tylicz. Czeka tutaj na Ciebie wiele ciekawych możliwości spędzenia wolnego czasu, a m.in. będziesz mógł zwiedzić cerkiew Świętego Kosmy i Damiana w Tyliczu, muzeum które znajduje się na rynku w Tyliczu, a także będziesz mógł wziąć udział w licznych biesiadach, jakie oferują poszczególne pensjonaty. Ciekawą ofertę na spędzenie wolnego czasu w Tyliczu oferuje pensjonat Willa u Marty, gdzie znajdziesz mnóstwo ciekawych udogodnień dla siebie i bliskich. W ofercie znajdziesz możliwość spędzenia wolnego czasu podczas biesiady przy grillu. Dzieci natomiast będą mogły skorzystać z placu zabaw oraz sali zabaw znajdujących się w obiekcie. Oprócz tego dostępna jest również siłownia i sala gier dla dzieci i młodzieży, które nie będą chciały brać udziału w góralskiej zabawie.

Postaw na aktywne wakacje z dziećmi, wybierając szlaki górskie dla dzieci i dorosłych miejscowości Tylicz. Jeśli wiec poszukujesz pensjonatu w Tyliczu, warto postawić na nocleg w Willa u Marty, gdzie czeka na Ciebie mnóstwo ciekawych udogodnień.